חדרי קירור

חדרי קירורחדרי קירור הם חדרים אשר משמשים לאחסון עופות, דגים, בשר, תרופות ומשמשים לצרכים שונים למעבדות. החדרים מאפשרים לאחסן בהם את הנדרש תוך מתן הטמפרטורה האידאלית עבורם. השליטה אינה רק בטמפרטורה כי אם גם במידת הלחות בחדר במידת הצורך. רבים רוצים לדעת כיצד נראים אותם חדרים והאם ניתן לשלבם בכל עסק והתשובה לכך היא כי ניתן להתאים את החדרים לכל עסק.

כלומר, אנו יכולים לבקש חדר קירור קטן במידה ואין לנו צורך לאחסן דברים רבים או חדר גדול במידה ויש לנו צורך. החשוב ביותר הוא להתאים בין חדר הקירור וגודלו לבין הצורך של המקום עצמו ושל בטיחות הציבור. חדרי קירור בכל הגדלים בנויים מפנלים מבודדים פולוריטן יצוק בלבד, מצופים פח לבן מאושר למזון פנים וחוץ או נירוסטה לפי דרישה בעובי 5, 10, 12 ו-15 ס"מ.

חדרי קירור שומרים על בריאות הציבור

עד כמה שהדבר נשמע לעתים מובן מאליו, על מנת שכל אחד ואחת מאיתנו יכניסו לביתם מזונות כשהם בטוחים ורגועים, יש צורך להקפיד על חדרי קירור איכותיים המותאמים למוצרים הנמצאים בהם. כאמור, החדרים שומרים לא רק על סחורות כמו מוצרים מהחי אלא גם לצרכיי מעבדה ובה האיכות שלהם חשובה לא פחות. על מנת ליצור חדרים שיהיו גם מותאמים למקום וגם יעמדו בכל הדרישות יש לקרוא לבעל ניסיון בתחום אשר מביא עימו:

  • ידע רב בתחום – הידע בא כמובן מלימוד התחום אך גם מתוך מתוך הניסיון הרב ובבחירת אנשי מקצוע בתחום חשוב לברר כי יש להם ניסיון בתחום הספציפי שלכם ולא רק ניסיון כללי (למשל אם יש לכם צורך בחדר קטן או גדול במיוחד חשוב לברר כי יש להם ידע בתחום).
  • אחריות – חשוב מאד לברר איזו אחריות מביא איתו בעל המקצוע כאשר אחריות על התקנת חדרי הקירור יכולה להצביע על המקצועיות והרצינות של בעל המקצוע.

הקפידו להגדיר את דרישותיכם

כל בעל מקצוע חייב לקבל מכם כמה שיותר פרטים על המקום ועל מה שעומד להיות מאוחסן בחדר וכיצד עומדים להשתמש בו. התקנת חדרי קירור צריכה להתבצע בהתאם לדרישות של העסק עצמו ועל כן חשוב שלא להסתיר מידע (כולל מידע אודות יכולות החשמל במקום, טמפרטורה נדרשת וכל מידע אחר) ולחלוק את כל הבקשות עם בעל המקצוע על מנת לקבל הצעה טובה להתקנת החדר וכמובן לקבל את התוצאה הנדרשת לכם.

מתפלאים למה הירקות שלכם מתקלקלים? הסיבה לכך נעוצה בעובדה שכדי לשמור על הטריות שלהם יש לשמור אותם בקירור. יתרה מזאת, שמירת הירקות בקירור שומרת גם על הערכים התזונתיים שלהם כך שאתם מרוויחים פעמיים. וכן, חדרי קירור מספקים את הפתרון מסיבה אחת : הטמפרטורה האידאלית לקירור ירקות היא 8 מעלות צלזיוס מקסימום ובמקרר יש 4 מעלות צלזיוס.

אבל מה קורה עם מוצרי בשר קפוא? בהתאם לשמם הם נדרשים להישאר בהקפאה כלומר להיות מאוחסנים במקפיא או בלשון העם פריזר. הסיבה לכך פשוטה : מוצרי מזון כמו בשר וירקות שאינם מאוחסנים בקירור מתקלקלים ומהווים סכנה בריאותית. זוכרים את הפניקה הציבורית שהתחוללה בציבור עם גלוי חיידקי הסלמונלה בטחינה ובקומפלקס?

אז לפניקה הזו יש בסיס מדעי מסיבה אחת : חיידק הסלמונלה כמו חיידקי מזון אחרים הם סכנה בריאותית ויכולים אף לגרום למוות. ומה קורה עם מוצרי מזון בכמויות גדולות? כאן העניין מסתבך כי בנוסף לטמפרטורה יש לשמור גם על הלחות של מוצרי המזון. ואל יקל הדבר בעיניכם כי לכל מוצר מזון טמפרטורת קירור משלו ורמת לחות משלו.

בנוסף נדרשת גם הפרדה בין מוצרי המזון השונים לפי מצב עיבודם, כלומר נדרשת הפרדה בין מוצרי מזון במצבם הגולמי (מוצרי מזון שלא עברו תהליכי עיבוד כלשהם) לבין מזון מבושל. ולמה זה כל כך חשוב כי לכאורה אנחנו מקבלים מוצרי מזון באמצעות אספקת שוטפת? האמת היא מורכבת כי מחד אכן אנחנו זוכים למוצרי מזון טריים כמעט מדי יום, אך מאידך המדינה שאנו גרים בה היא חמה וקירור מוצרי מזון הוא הכרח קיומי.