חדרי קירור תעשייתיים

חדרי קירור תעשייתייםחדרי קירור תעשייתיים הם חדרים בהם ישנה טמפרטורה נמוכה מאד ובהם מאחסנים מוצרים שונים כמו תוצרים של ענף החקלאות. חדרי הקירור נקראים כך כיוון שהם נראים כמו חדר לכל דבר, יש להם דלת המתאימה לגובה של בני האדם והם מסודרים מבחינה פנימית על פי דרישת התעשייה. חדרי הקירור התעשייתיים נבנים במיוחד עבור התעשייה ובכל מפעל הם נראים בצורה שונה כיוון שהם מותאמים לדרישות המקום. כשמסתכלים על החדרים ניתן להבחין בכך שישנם חדרים קטנים, גדולים, עם מדפים או בכל סידור ספציפי שנדרש למקום.

בניית חדרי קירור תעשייתיים

בניית חדרי קירור תעשייתיים מתבצעים על פי הדרישות של המקום עצמו בהתחשב בסוג המבנה, גודלו והדרישות לשמירת המוצרים השונים. חדרי הקירור יכולים להיות בטמפרטורה של כ- 0 מעלות והם יכולים להכיל טמפרטורה שיורדת עד למינוס 40 מעלות. חשוב מאד שחדר הקירור יהיה מתאים בדיוק לדרישות של מה שהוא מכיל ולכן ברגע שאתם מזמינים חברה לבניית החדר עליכם לוודא שיש לה את הניסיון המתאים לבצע את העבודה וכי העברתם את כל הדרישות שלכם על מנת שהעבודה תתבצע על פי הדרישה המדויקת שלכם.

בחירת חברה לביצוע

בחירת החברה אשר תקים עבורכם את חדר הקירור התעשייתי היא משמעותית ועליכם לבחון פרמטרים שונים ובניהם:

  • הקשבה – חשוב מאד שהחברה אשר תקים עבורכם חדר קירור תעשייתי תהיה קשובה לכל הצרכים שלכם. יכול להיות שלחברה יהיו רעיונות משלה (במיוחד אם יש לכם דרישות יוצאות דופן) וכדאי שתקשיבו גם לחוות הדעת, אחרי הכל אתם בוודאי תרצו ייעוץ מהמומחים.
  • תכנון נכון – לפני שהחברה מתחילה להרכיב חדרי קירור תעשייתיים היא מבצעת תכנון אותו היא מציגה למקום. זה הזמן לבחון האם הדרישות שלכם תואמות את התכנון או לא.
  • חוות דעת – מומלץ לבחור בחברה אשר מתמחה בהתקנת חדרי קירור לתעשייה אשר יש לה ניסיון וחוות דעת חיוביות. במידה ותרצו תוכלו לבקש עם לקוחות קודמים של החברה ולקבל חוות דעת על העבודה מולה.
  • אחריות – האחריות היא חלק בלתי נפרד מהקמת חדרי קירור וחשוב לקבל הצעה מסודרת מהחברה אשר כוללת את סוג האחריות וכיצד תוכלו לקבל אותה. אחריות טובה יכולה לעשות הבדל בין חדר קירור שאתם מטפלים בו לבין שקט ורוגע בעבודה.

כולנו שומרים במקרר את הירקות ואת מוצרי החלב ובפריזר את מוצרי הבשר. אולי תתפלאו אבל ההפרדה הזו אינה רק הרגל אלא מבוססת על הסבר מדעי.  מבחינה מדעית נוכחו לדעת שלכל מוצר מזון יש טמפרטורת קירור משלו, למשל לירקות נדרש קירור ב-8 מעלות צלסיוס ואילו בשר קפוא יש לשמור בפריזר. ואגב הטמפרטורה במקרר הביתי היא 4 מעלות צלסיוס אז אתם יכולים להסיר דאגה מלבכם.

אבל מה עושים כשמדובר בכמויות תעשייתיות של מוצרי מזון? כאן יש צורך בחדרי קירור תעשייתיים מסיבה אחת נוספת : לכל מוצר מזון נדרשת גם רמת לחות ספציפית כדי לשמור שלא יתקלקל חלילה וחס. אבל מה קורה כאשר מדובר בכמויות גדולות של מזון? כאן מתחילה הבעיה כי מזון שאוחסן שלא בטמפרטורה המתאימה לו פשוט מתקלקל ומהווה סכנה.

ולא, לא מדובר רק באיבוד ערכים תזונתיים אלא בהרבה יותר מזה מסיבה אחת : חיידקים כמו הסלמונלה יכולים לגרום למוות ולא סתם התעוררה פניקה כשהתגלתה סלמונלה בקורנפלקס ובטחינה. בנוסף, גם בחדרי קירור תעשייתיים יש להפריד בין מוצרי מזון לא מעובדים למוצרים מעובדים, כלומר בין מוצרי מזון שעברו תהליכי חיטוי ורחצה לבין מוצרי מזון מבושלים.

אמנם כיום אספקת המזון היא קבועה ושוטפת ולא נדרש אחסון מזון ממושך כמו בעבר, אבל במדינה חמה כמו מדינת ישראל חדרי קירור תעשייתיים הם הכרח וממש לא מותרות. למעשה, זו הדרך היחידה להבטיח שנקבל מוצרי מזון טריים גם במקומות מרוחקים, למשל שנהנה מחלב יטבתה גם בצפון הארץ או מאפרסקים מרמת הגולן בדרום הארץ. וכמובן שנהנה מתוצרת חקלאית טרייה למרות שאנחנו מתגוררים בגוש דן.